סדנאות

אני מעבירה סדנאות וחוגים במתכונות שונות ולקהלים שונים. ייחודם של בתי-מדרש אלה הוא בליבון סוגיות חיים מתוך התרבות היהודית, הנתפסת כמקור השראה, כשהנוכחים לוקחים חלק פעיל, וביחד אנו לומדים ומגיעים לתובנות. אני מביאה איתי יכולת ליצור דיאלוג וחשיבה ביקורתית. אני מצליחה להביא את המשתתפים למקום של צמיחה. האינטראקציה בסדנאות מהווה אבן יסוד מבחינתי. היא מאפשרת למשתתפים לבחון מחדש אמונות ותפיסות סביב הנושאים של הסדנה. כדי להיות חלק בסדנאות אין צורך בידע מוקדם או מקיף. אני יודעת ומצליחה להנגיש את הטקסטים והדילמות באופן מעמיק לכל – הן לאנשים המכירים היטב והעמיקו בנושאים הללו בעבר, והן לאנשים שבאים לשמוע וללמוד נושא כלשהו לראשונה.

סדנאות

תודה על מסע מרתק, מחדד ומעורר מחשבה. ר’

מכתב תודה

היום נפרדתי מחוג התנ”ך שלי בנעמ”ת חיפה. היה מרגש מאוד. בעיקר ריגשה אותי אחת הנשים, שסיפרה לי שבחו”ל הכירה רבנים פתוחים, ליברלים, עם חמלה והתחשבות, וכשהיא עלתה לארץ ופגשה רבנים, היא הגיעה למסקנה, שהרבנים בארץ הם לא הרבנים שלה. הם היו נוקשים והיה אכפת להם רק מההלכה, ולא מבני האדם. היא סיפרה שכשהיא פגשה אותי, היא הרגישה שסוף סוף היא מצאה לעצמה רב כלבבה, ומאז היא מספרת עלי לכולם: הרב שלי אמרה… כשמתקנים אותה: הרב אמר, היא מסבירה להם שאני אישה. היא הודיעה לי חגיגית, שמבחינתה – מעתה ואילך היא תרצה שאני אערוך את כל הטקסים בחייהם. איזה כיף לשמוע!

חוג תנ"ך
נעמ"ת חיפה

החוג לתנ”ך בקריית מוצקין יצא לפגרת קיץ. הנה מה שכתבה אחת המשתתפות, רינה יעקובי: זה כבר הפך לשגרה שבחודש אוגוסט אנו יוצאים לפגרה, ובחום של יולי-אוגוסט בכיתה- זה באמת לא נורא! והפעם אנו עושים הפסקה לקראת סוף ספר שופטים- כאשר הכה שמשון בפלשתים- ועוזבים את שמשון- שנחשב לסמל הגבורה, כאשר עוד כוחו במותניו ובטרם פגש בדלילה, גילה לה את סודו ואיבד את כוחו בגללה… ואולי דווקא בימים אלה, בצוק העתים, יש איזה צירוף מקרים – כי שמשון הרי היכה בפלשתים… טוב- לפי “שיטת איריס” –לא נקדים את המאוחר ולא נציץ היום למה שנלמד מחר, ולכן- כרגיל- כמה מילות תודה והערכה לארמני ואסתר על ההתייחסות, על ריכוז החוג ועל הטרחה, שזה לא מובן מאליו, אבל הם עושים זאת ממש כהלכה, לכל אחד מאיתנו שהתמיד, השתדל לזכור ובדרך כלל ויתר בימי שלישי בערב על כל תכנית או אירוע אחר, וכמובן – מעל הכל- לאיריס ש”אין עליה” כמו שאומרים, והיא מכניסה תוכן ועניין וחידושים בכל השיעורים, אז- אנו נפרדים במצב מאוד כואב ושביר, אך עם הרבה תקווה- וניפגש כולנו עם שקט בארץ (ואולי גם שלום ???) בשנה הבאה!

חוג תנ"ך
יולי 2014

איריס היקרה, מזה שנים אנו מתכנסים פעם בשבועיים כדי לעיין בספר הספרים בהדרכתך. פתחת לנו עולם חדש של קריאה בתנ”ך – ראייה ביקורתית ומפוקחת שאינה מושפעת מהגישה היהודית המסורתית שלימדו אותנו בבית הספר והתרגלנו אליה. הראית לנו דרכים אחרות להבנת האתוס הלאומי שלנו. זכינו ללמוד איתך, ועל כך אנו מוקירים לך תודה מקרב לב. צר לנו מאוד על שלא נמשיך ללמוד ביחד, ועם זאת – מאחלים לך הצלחה רבה בכל אשר תפני. בהערכה, תודה ואהבה, חברי חוג התנ”ך בחיפה בהדרכת הרב ד”ר איריס יניב, ט’ בחשוון תשע”ו, 22.10.15.

חוג תנ"ך
אוקטובר 2015

איריס יקרה, זוהי ברכת תודה וברכת שלום, לצערנו הרב! עברו עלינו עשר שנים נהדרות ונפלאות בזכותך. העשרת אותנו באהבתך לתנ”ך בדרכך שלך, בעניין, בסקרנות ובחכמה. השתדלת מאוד להפעיל את המוח שלנו (כמה שיכולת…) ובעזרת חוש הצדק שלך, היושרה, הרחמים והאהבה לאדם ולחי למדנו לכבד אותך, להעריך אותך, ליהנות איתך ולאהוב אותך. כבת היית לנו…. עם חוש האחריות שלך דאגת לנו למורה מחליפה (את היחידה שעשית זאת), ועל כל זאת תודה גדולה.

חוג תנ"ך

איריס יקרה,
ליום הולדתך קבלי שפע ברכות ותודות על אין ספור שעות מעניינות ומרתקות, ועל כל הפלפולים וחידודי המוח שאת מציבה בפנינו, ועל כך שאינך נותנת לנו להתחמק ומחייבת אותנו לחשוב לחשוב ולחשוב ופותחת לנו כיווני חשיבה חדשים ושונים. בברכה, חברי החוג לתנ”ך.

חוג תנ"ך
אפריל 2016